Meil toimub

2019

16.08 kell 19 “Kolm versiooni elust” VAT Teater

17.08 kell 15 “Kolm versiooni elust” VAT Teater

Autor: Yasmina Reza
Tõlkija: Margus Alver
Lavastaja: Karl Koppelmaa (Teater KELM)
Kunstnik: Karoliina Kull
Valguskunstnik: Martin Koldits

Osades: Elina Reinold, Harriet Toompere (Eesti Draamateater), Tanel Saar, Margo Teder, Jakop Nõmmik

Edukas astrofüüsik ja tema naine lähevad külla teise astrofüüsiku perele. Mingil põhjusel jõuavad nad kohale aga üks päev varem. See on alles esimene äpardus, sest ootuspärasest intellektuaalide õhtupoolikust kujuneb hoopis paras peavalu ja pinged jõuavad haripunkti nii tegelaste töö- kui eraelus.
Prantsusmaa üks hinnatumaid nüüdisaegseid näitekirjanikke Yasmina Reza on loonud dramaturgilise nõiaringi – põrguliku õhtupooliku, mida neli isepäist ja teravmeelset inimest peavad aina uuesti läbi elama. Ja sellisest kriisist pääsemiseks peab astrofüüsikutele vist tõesti taevas appi tulema…

Pilet: 15/12 eurot (müügil Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal)
Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit 

 

VAT_3_versiooni_elust_3194_foto_siimvahur_1VAT_KolmVersiooniElust_piletimaailm_1000x1329

29. juunil kl 19 Hella Wuolijoki “NISKAMÄE NAISED”

Vastemõisa näitetrupp Poolvillased, lavastanud Leila Säälik

Etendus on vaheajaga

Pääse 5 eurot, müügil kohapeal tund enne algust.

Soonlepa

01.-06. augustil kell 19 MUNA/ Theatrum

Autor ja lavastaja Andri Luup
Kunstnik Kaarel Eelma
Helikujundaja Tõnis Leemets
Valguskunstnik Helvin Kaljula
Produtsent Ere Naat

Osades: Jan UuspõldMaria Peterson, Kärt Tammjärv (Vanemuine), Risto Vaidla (NUKU), Helvin Kaljula, Elisabeth Peterson

Ühel väikesel saarel on maja, kus elavad tuntud helilooja Miikael, tema abikaasa Iida ja tütar Uuma. Heliloojal on tulemas sünnipäev, kui täiesti ootamatult kaotab ta kõnevõime. Miikael ei suuda enam sõnagi öelda ja ta ei teagi, mida öelda ja kellele. Tundub, et tal on juhtunud midagi tõsist ja ta ei suuda seda sõnastada. Peo eelõhtul tuleb mandrilt sünnipäevale ka vanem tütar Kiira koos kusagilt leitud peigmees Marioga, keda ta soovib tutvustada. Aga isa ei räägi midagi ja kui inimene ei räägi, pole kindel, kas ta kuuleb. Tema naine Iida on suures segaduses, sest ta soovib, et kõik läheks hästi, aga sünnipäev kisub vägisi kiiva. Tumma meest turgutatakse pigem sõnade kui tegudega ja peitu pugenud armastust otsitakse tikutulega taga – ühel inimesel ilmutab see hääbumise märke, teisel tahab sisemine kevad tärgata, aga armastusest lõplikult aru saada on keeruline. Pinget ei leevenda ka Miikaeli vaimukas poolvend Silver, kelle pidevad loomanaljad olukorda palju lahedamaks ei tee. On munadepühade aeg. Muna sümboliseerib midagi, mis on väliselt korras, aga mis sealt välja koorub, see alles selgub.

2019_suvi_muna_jan_a1_logodega_preview_2

01. veebruaril keramaja kodukontsert – MARI JÜRJENS

On Mari ja on kitarr ja on keramaja. Mis nende kolme koostöös sündima hakkab, seda kuuleme ja kuulame kaunil küünlakuu esimesel reedel järjekordsel keramaja kodukontserdil, ent küllap mahub siia vanu tuttavaid ja ehk uusigi lugusid-mõtisklusi.

Pääse 15 eurot, osalemiseks vajalik eelregistreerimine! Eelregistreerimine ja andmed pääsme lunastamiseks: soonlepakeskus@gmail.com või sõnumiga Soonlepa karjamõisa Facebooki lehel.

Kohtade arv on piiratud ja sissepääs vaid eelnevalt registreerunutele.

Uus logo 2016 horisont must

2018

08. detsembril monolavastus “Ma olen paks!”

Keramaja ajaloo esimene tubaetendus!
piret
Autor: Piret Eesmaa
Lavastaja: Auri Jürna
Laval: Piret Eesmaa

Mitu korda oled seda lauset kuulnud? Mitu korda ise öelnud? Mis tunne see tegelikult on?

Keegi ei ütle “Ma olen paks!” lihtsalt niisama. Selle lause taga on alati midagi katkist. Sageli on selleks normaalse, intelligentse inimese ülitundlik sotsiaalne närv, mis tajub liigset survet teistele meeldida ja sel eesmärgil teatud moel välja näha.

Meid ümbritsevad pidevalt õpetused, kuidas alla võtta. Pildid ühtmoodi kehadest, mis teistsugused kehad valeks kuulutavad. Ja nii me veedamegi oma päevi “õige” keha poole püüeldes — trenn, toit, salatrikid, imenipid. Keerutame peegli ees ja otsime riideid, mis “valed” vormid varjaks. Katsetame poose, et “õigem” välja näha. Sest see peaks meid õnnelikuks tegema. “Õige” kehaga oleksime rõõmsad, edukad ja armastatud. Kuid tegelikkuses, oma keha pidevalt kritiseerides ja “valeks” tunnistades me vaid hävitame iseend tükk-haaval, vabatahtlikult. Me lammutame oma Mina, lõigume selle pisikesteks tükkideks ja lahustame need oma ettekujutuses “õigest”.

Just sellest räägibki lavastus “Ma olen paks!”. See on isiklik lugu sellest, kui katki võib olla üks terve inimene. Naine või mees, noor või vana, XS või XL.

Pilet: 10 € (ainult eelmüügist! Kontakt: Soonlepa karjamõisa leht Fb-s või meili teel soonlepakeskus@gmail.com)

Etendus algab kell 19.00
Etendus toimub Soonlepa karjamõisa keramajas. Kestab umbes 50 minutit.

 

Soonlepa karjamõis esitleb: esmakordselt maja ajaloos kontsert otse keramajas – PUULUUP

puuluup.jpg
Puuluup pärjati tänavu oktoobris kolme etnokulbiga. Kas nad etnokulbid ka Hiiumaale kaasa võtavad, ei ole teada, aga hiidlastele hiiu kandleid toovad kuulata küll.

Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (antropoloog ja õppejõud). Olgugi, et stuudios plaadi salvestamiseni jõudsid nad alles tänavu, on nad laivkoossseisuna andnud kontserte juba üle 4 aasta. Lisaks arvukatele esinemistele Eestis on nad üles astunud Saksamaal, Soomes, Tšehhis, Ungaris, Poolas, Leedus ja Lätis.

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga.

Pääse 15 eurot, osalemiseks vajalik eelregistreerimine! Eelregistreerimine ja andmed pääsme eest tasumiseks: soonlepakeskus@gmail.com või sõnumiga Soonlepa karjamõisa Facebooki lehel.

Kohtade arv on piiratud ja sissepääs vaid eelnevalt registreerunutele.

Kontserti toetavad:

Uus logo 2016 horisont must

Ühepäevakohvik Soonlepa Pegasus 03.08 kl 15.00 – 20.00

Soonlepa Pegasus lehvitab vaimutiibu ja avab oma (p)õue üheks põgusaks hetkeks! Programm on tiine põnevatest ja toredatest inimestest ning kaunitest kunstidest raamatu ja teatrini.

Tänavu on põhjust rõõmustada, et meie armas Soonlepa küla ühes enneolematult toreda pererahvaga on raamatu sisse pugenud. Seega on oodata ajaloo esimest raamatuesitlust Soonlepas.

 

Vaimutoidumenüü:

– Avapauk kell 16 Mae Lenderi raamatu “Minu Hiiumaa” esmaesitlus. Sõna saab autor, lugude telgitaguseid avavad ja vastse raamatu kaante vahelt on lubanud korraks välja astuda tegelased: Helin-Mari Arder, Mamma poiss Margus Tabor, püstijala-koomik Taniel Kasemägi, Ave Alavainu (filmitegelasena, aga mitte väljamõeldud) ja muidugi ka mõni üllatuskülaline;

 

– Soonlepa Kino esitleb: Kata-Riina Luide intrigeerivad liikuvad pildid emast;

 

– Oma küla kunstniku Enn Johannes näituse “Olid õed, olid vennad…” avamine;

– Kordamisele tuleb ka Tõnise eelmisel korral ootamatult menukaks osutunud unenäoline jalutuskäik Keramaja (ja mitte ainult) juurde.

 

Seegi pole veel kõik. Juttu tuleb uue Eesti algupärandi lavastamisest Soonlepa Karjamõisas, mille maailma esietendus on 11.augustil just siinsamas.

Ja kel kõht siiski veel tühjaks jääb, võib end turgutada meie Väikeses Kotletipuhvetis, kuhu kirjaneitsi ise on lubanud oma väikeste valgete käpakestega kotlette praadida. (Väike vahvel käib ka asja juurde).

Soonlepas näeme!

MinuHiiumaa_esikaasBig

“MUNA” Theatrum

Muna_Heledam
Autor Andri Luup
Lavastaja Andri Luup
Kunstnik Kaarel Eelma
Helikujundaja Tõnis Leemets
Valguskunstnik Helvin Kaljula
Produtsent Ere Naat
Osades:
Jan Uuspõld,
Helena Pruuli (NO99),
Maria Peterson,
Risto Vaidla (Kuressaare Linnateater),
Helvin Kaljula,
Elisabeth Peterson

Etendused 11., 13., 14., 15., 16., 17., kell 19 ja 18. augustil 2018 kell 18 Hiiumaal Soonlepa karjamõisas

Ühel väikesel saarel on maja, kus elavad tuntud helilooja Miikael, tema abikaasa Iida ja tütar Uuma. Heliloojal on tulemas sünnipäev, kui täiesti ootamatult kaotab ta kõnevõime. Miikael ei suuda enam sõnagi öelda ja ta ei teagi, mida öelda ja kellele. Tundub, et tal on juhtunud midagi tõsist ja ta ei suuda seda sõnastada. Peo eelõhtul tuleb mandrilt sünnipäevale ka vanem tütar Kiira koos kusagilt leitud peigmees Marioga, keda ta soovib tutvustada. Aga isa ei räägi midagi ja kui inimene ei räägi, pole kindel, kas ta kuuleb. Tema naine Iida on suures segaduses, sest ta soovib, et kõik läheks hästi, aga sünnipäev kisub vägisi kiiva. Tumma meest turgutatakse pigem sõnade kui tegudega ja peitu pugenud armastust otsitakse tikutulega taga; ühel inimesel ilmutab see hääbumise märke, teisel tahab sisemine kevad tärgata, aga armastusest lõplikult aru saada on keeruline. Pinget ei leevenda ka Miikaeli vaimukas poolvend Silver, kelle pidevad loomanaljad olukorda palju lahedamaks ei tee. On munadepühade aeg. Muna sümboliseerib midagi, mis on väliselt korras, aga mis sealt välja koorub, see alles selgub.
Piletid saadaval Piletimaailmast ja Piletilevist.
Uus logo 2016 horisont must

2017

Asjakohast infot jälgi ka Soonlepa puhkemaja facebooki lehel

15.06 kell 19 Fopaa! Hiiumaal

Tallinna ülipopulaarne ständapp-komöödia üritustesari Fopaa! jõuab esmakordselt Hiiumaale!

Plahvatusohtliku spektaakli peaesinejateks on:
Taniel Kasemägi
Kaarel Nõmmik
Kadri-Maria Mitt
Kristjan Oden

Teemade ja subjektide valik, mida käsitletakse, on lai nagu alati: Suurest Paugust kuni kabanossini ja ainuraksetest kuni Homo Sapiensiteni. Kõike seda loomulikult teravalt, tabavalt ja naljakalt.

Uksed avatakse kell 18:30. Pileti hind kohapeal 7€ (sularahas)

21.06 kell 18 Suve alguse kiituseks – Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas

18575577_10208843519513411_254429486_o

Krista Citra Joonas võlub kauneid meloodiaid bansurist ja tanpurast, Jaak Johanson sõrmitseb kitarri ja parmupilli. Üheskoos kuulatame ka, mida kostub mängutoosist.
Esitusele tulevad Citra enda bambusflöödilood, sekka Jaagu laule ja muidugi ka päris uusi lugusid.
Kui päevapööramine on piisavalt sume, siis kuuleme ka mõnd õhturaagat…

Pilet: 5 eurot, saadaval tund enne algust kohapeal

29.06 kell 19 Ain Agan, Andre Maaker ja Maian Kärmas

foto-065

Kaks võrratut kitarristi ja veelgi võrratum laulja-laulukirjutaja – trio Ain Agan, Andre Maaker ja Maian Kärmas on koos mänginud alates 2010. aastast ning leidnud omavahelise kolmkõne ja -kõla, mille abil saab maalida pilte rikkalikust tunnete paletist.
Soonlepa karjamõisas tulevad esitamisele laulud nii trio viimaselt plaadilt “Sõnalõimijad” kui ka Maian Kärmase varasematelt albumitelt. Sekka kuuleme vesteid eesti luulest ja laulude tagamaadest.

Pilet: eelmüügist 10 EUR (MTÜ Soonlepa Arenduskeskus a/a EE592200221063722654)
kohapeal 12 EUR

08.07 kell 18 Rahvatantsutrupp Tuuritajad

18143059_1141109976034446_1723472234_n

Segarühm Tuuritajad Kodavere kihelkonnast Pala vallast Jõgevamaalt tulevad ja näitavad oma oskusi ka Hiiumaal!

Tuuritajate tantsurühm on sel aastal saamas 35aastaseks. Viimane koosseis on püsinud alates 2008 aastast. Rühma juhendajaks on Malle Weinrauch.

Üritus on TASUTA! Ainult tule ja naudi!

08.07 kell 19 Helin-Mari Arder ja Andy Fite

Helin & Andy tango-

Kui laval saavad kokku kaks loomingulist muusikut, on oodata põnevust, üllatusi ning palju improvisatsiooni. Helin-Mari Arder ja Andy Fite on koos seda sünergiat loonud juba kümmekond aastat ning mitmel korral oma esinemistega ka Eesti kontserdilavadele jõudnud. Viimati said nende kontserdid sooja vastuvõtu osaliseks veebruarikuisel Talvejazzil ning seejärel ka aprillikuises Stockholmis. Muusikahuvilised on leidnud, et kaks erineva karakteriga muusikut täiendavad laval üksteist suurepäraselt.
Andy Fite, kes lisaks suurepärasele kitarrimängule on ka laulja ja helilooja, on naljatades kirjeldanud duo koostööd muinasjutulise “kaunitar ja koletis” väljendiga. Tegelikult sisaldab duo repertuaar kõike, mis inimlik ja tuttav – alates tunnetest ja romantikast ning lõpetades teravamate nootidega – kõike seda sageli läbi mõnusa huumori prisma. Duo alustas koosmusitseerimist tuntud jazzlauludega ehk jazzstandarditega, kuid viimasel ajal esitatakse üha enam Andy Fite’i originaalloomingut, mis jätkab vanade heade jazzlaulude traditsiooni. Koostöös sünnivad Andy varemkirjutatud lauludele uued ja värsked tõlgendused, lisaks on viimaste laulude hulgas ka mõned koos kirjutatud laulud. Lisaks vanale heale svingmuusikale kõlavad duo esituses ka laulud bossa-nova ning sambarütmis ning kavas leidub ka ballaade.

Pilet: eelmüügist 10 EUR (MTÜ Soonlepa Arenduskeskus a/a EE592200221063722654)
kohapeal tund enne algust 12 EUR

09.07 kell 19 Keelpillikvartett SEELE (Eesti-Soome-Holland)

Hiiumaa Kammermuusikapäevade Soonlepa kontsert.
Kavas: Beethoven, Bartók
Pilet: 5 eurot

15.07 kell 19 Ooperigala: Maestro ja tema õpilased.

Mati Palm (bass), Pavlo Balakin (bass), Jana Boiko (metsosopran), Sten Lassmann klaveril

Pilet 15 eurot, müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Lisaks on kohapeal võimalik endale soetada maestro autogrammiga raamatuid ja CD-plaate)

Ooperigala-01

21.07 kell 19 Operetigala: Angelika Mikk, Juuli Lill, Andres Köster ja klaveril saadab Piia Paemurru

Pilet 15 eurot, tund enne algust kohapeal.

19576687_1405421452884482_1924521220_o

27.07 kell 19 Helin-Mari Arder Trio – Suvine samba

_MG_5065 - Copy

Helin-Mari Arder – laul
Teet Raik – kitarr, trompet
Ara Yaralyan – kontrabass

Jälle kord saab imelist suveaega ja muusikat nautida muinasjutulisel Hiiumaal, kaunis Soonlepa mõisas.
Seekord toob Helin-Mari koos oma trio originaalkoosseisuga kontserdipublikule suvist muusikat, mille hulgas on nii eesti autorite laule, eksootilisi viise mujalt maailmast kui ka originaalloomingut muusikute endi sulest. Kindlasti kõlab laule, mille tekstid pärinevad luuletaja Ott Arderilt, kes suvist Hiiumaad väga nautis. Aga kaunist suvist muusikat on kirjutanud mitmed teisedki eesti autorid (Kustas Kikerpuu, Rein Sammet, Valter Ojakäär jpt).

Pilet: 15 EUR kohapeal tund enne algust

Eelmüügist: 10 EUR (piletite ostmiseks teha ülekanne MTÜ Soonlepa Arenduskeskus a/a EE592200221063722654, selgitus: Arder trio)

29.07 kell 16 Homecoming Festival

Music by:
François Devienn
Eugène Bozza
Sergey Taneev
Michael McGlynn
Vytautas Miškinis
Lauri Jõeleht
Arvo Pärt

Homecoming Chamber Orchestra
Lev Markiz (Conductor)
Homecoming Vocal Ensemble 
Petr Savinkov (Conductor)
Festival solists

More information:
www.hiiumaahomecoming.com

03.08 kell 19 “Kuidas ma koera sõin” Lauri Saatpaluga

04.08 kell 19 “Kuidas ma koera sõin” Lauri Saatpaluga (VAT Teatri etendus)

flaier_A6

Kroonu teeb meheks

Vladivostoki rannikul, Vene saarel, elutsevad haruldased pääsusaba-liblikad. Nad on kantud Punasesse raamatusse, neid tuleb iga hinna eest hoida ja kaitsta. Sealsamas toimetavad ajateenijad pole aga väärt kahte kopikatki, nemad püüavad vaid kolme aasta jooksul võimalikult vähe tähelepanu äratada ja mitte äratundmatuseni muutuda.

Vene kaasaja populaarne kirjanik ja teatraal Jevgeni Griškovets veetis oma ajateenistuse mereväes, kuid kas just sellel salapärasel Vene saarel, kuhu sattumise eest noori hoiatati? Saarel, kus ohvitserid pidasid end aristokraatideks. Kus lõppes nii riik kui kontinent. Kirja see lugu igatahes sai ja muutis autori kodumaal üleöö kuulsaks.

Eesti kaasaja populaarne muusik ja teatraal Lauri Saatpalu pole Vladivostokis käinud, kuid temagi teenis vene kroonus, õhukaitseväes. Seal oldud aja jooksul tekkis vaid üksainus hetk, kui oleks olnud põhjust raketid teele saata, aga seda ei tehtud. Tänu sellele sai maailmakuulsaks oma papist lennukiga Punasele väljakule maandunud Mathias Rust.

Lauri pole küll koera söönud, kuid ta tunneb samamoodi kui loo tegelane.
Tunneb, et maailm muutus nende aastatega. Tunneb… tunneb kah…

Pilet: 15 eurot

20160629_184700

2016. aasta tegemised

07. augustil Retro Raadio kontsert

Selle suve viimane kohtumine Soonlepa laut-kontsertsaalis. Mõnusalt nostalgiline tagasivaade eelmise sajandi hittidele ANDRES KÖSTERi esituses, saatejuhiks HELGI SALLO ja klaveril saatmas Jaanika Rand Sirp.

Pilet 10 eurot

retro_raadio_uus_sin_A1-7.08.2016 Soonlepa karjamõis

05. augustil eelkohvik KOIKU & VÕIKU, avatud 12 – 20

Hiiumaa Comedy Night 29.06_1

Soonlepa karjamõisa kadakate vahel toimetavad inimesed, kes hindavad jätkusuutlikku ja säästlikku eluviisi ning püüavad seda vastavalt oma oskustele ka igapäevaelus rakendada. Nüüd on külalistelgi võimalus sisse astuda ja kiigata nende tegemisi. Praegu on päevakorral vana mõisalauda taastamine ja kontserdisaaliks kohandamine ning tänavuse ühepäevakohviku tulu just sinna lähebki.

Ajaloolisele ümbrusele vastavalt on Soonlepa Koiku & Võikus võimalik külalistel end üheks päevaks tagasi lapsepõlve tinistada. Tinistamisel on abiks:

14.00 unenäoline jalutuskäik mõisalaudast keramajani (vestab Tõnis Kasemägi, pilet 3 eurot)
16.00 suvehiidlane presidendiks! Osalevad Marina Kaljurand, Eiki Nestor ja Urmas Paet
18.00 unenäoline jalutuskäik mõisalaudast keramajani (vestab Tõnis Kasemägi, pilet 3 eurot)
19.00 püstijala-koomikud võtavad päeva kokku (pilet 5 eurot)

Panem et circenses (kui ei tea, vaata sõnaseletajast!), meie demokraatlikus kohvikus saab kogu päeva jooksul koduküpsetatud leiba, avatud on supipuhvet ja magusanälja kustutavad krõbedad vahvlid.

Olete teretulnud!

20160717_194830

16. juulil kell 17

Krista Citra Joonas ja Jaak Johanson

13612370_1025729374143733_467841597251715699_n

 08. juulil kell 20 kontsert

angelikahelin_A3

29. juunil kell 20 Hiiumaa Comedy Night

Mandrimeeste naljad jõuavad lõpuks ometi ka Hiiumaale.

Tule, kui julged!

CE_A1_hiiumaa_small

2015

AUGUST

Augusti viimastel päevadel võis Hiiumaal näha liikumas õige kaugeid külalisi. Lisaks paljudele teistele põnevatele kohtadele astusid Tansaania ajakirjanikud sisse ka meie keramajja.

 

 

 

JUULI

Kärdla kohvikutepäeva raames osalesime meiegi – selleks puhuks lõime Soonlepa karjamõisa kastelliõuel juulikuu viimasel päeval püsti kohvik-restorani nimega Karjamõisa Gurmeeõu.

Mõisakohvikule väärilisi kohvijooke aitas kohapeal pakkuda Gourmet Coffee lahke pererahvas, suussulavad küpsetised ja pirukad valmisid erinevate osavnäppude kaasabil.

 

 

 

Õhtu edenedes tõmbas kohvik aga otsad kokku ja muutus tasapisi restoraniks. Mandrilt tuli abiväge juurde ja restoran Wicca peakokk Angelica Udekülli juhendamisel pandi tõelistele gurmaanidele kokku 6-käiguline õhtusöök. Menüüle andis tooni hiiumaine loodus, sõna ütlesid sekka kodumaised metsa-ja mereannid.

 

 

 

Advertisements