Meil toimub

 

2022

 

“Agulihärrad. Sõnalis-muusikalised vested inimloomuse ainetel” Teater Kilk

26.07 kell 19 

aguliherrad

Laval: Argo Aadli (Tallinna Linnateater) ja Indrek Ojari (Tallinna Linnateater)
Dramaturg ja lavastaja: Diana Leesalu (Tallinna Linnateater)
Laulude arranžeerija: Jaak Jürisson
 
Inimene on ülepeakaela üks väga huvitav nähtus. Võiks lausa öelda, et mõistatus. Agulihärrad Argo Aadli ja Indrek Ojari on võtnud lahata kõige tähtsamad küsimused siin elus. Kes see inimeseloom õieti on? Millest ta koosneb? Miks on ta selline nagu ta on? Ja mis asja siin maamuna peal ajab? Ja nüüd kutsuvad nad kõiki huvilisi, et oma põhjalike analüüside tulemusi lahkesti jagada. Ettekandmisele tulevad mitut-setut sorti näitlikustamised. Ja kavas on ka mõningad lihtsad ja lustakad vigurdused inimloomuse ainetel.
 
“Agulihärrad. Sõnalis-muusikalised vested inimloomuse ainetel” on lustakas kontsert-etendus, mille autorid on saanud inspiratsiooni 1930. aastatest, mil Eesti Wabariigi pealinnas oli piir teatri ja restorani vahel üpriski hägune, sest pärast õhtuse etenduse lõppu suundusid nii mõnedki armastatud näitlejad populaarsetesse lokaalidesse, et lõbustada seal oma austajaid kõikvõimalike laulu-, tantsu- ja naljanumbritega. Ka andekaid ooperi- ja operetitähti võis järgmisel hetkel näha rahvahulkade ees kõikvõimalike pila- ja pilkelaule esitamas.
 
Agulihärrade poolt tulevad ettekandmisele laulud, mida tol ajal esitasid näiteks Aleksander Arder, Benno Hansen, Paul Mets, Agu Lüüdik, Riina Reinik, Aarne Viisimaa, Ants Eskola, Kivilombi Ints ja teised.
 
 

 

2021

“Kapten Mihkel” R.A.A.A.M

01/02.07 kell 19

kapten mihkel

Purjelaevade taglastuses on selline tross – tormivaier. Sellest saab kinni hoida, et torm inimest pardalt merre ei kannaks.

Iga inimese elus on omad „vaierid“ – need aitavad püsida elumere pardal– vanemad, armastus, sõbrad, lapsed – igaühel oma.

Tragikomöödia „Kapten Mihkel“ peategelasel on peale selle kõige veel üks tähtis „vaier“ – huumorimeel, mis aitab üle elada kõige keerukamaid elutorme.

Lavastus on valminud Juhan Smuuli teoste põhjal.

Kapten Mihkel- ARGO AADLI (Tallinna Linnateater)

Autor- lavastaja Damir Salimzianov (Udmurtia)
Kunstnik Riina Vanhanen
Muusikline kujundaja Ardo Ran Varres
Valguskujundaja Priidu Adlas
Etenduse juht Tuuli Raadik

Etendus kestab 1 tund ja 10 minutit

Piletid saadaval: Piletimaailmas ja Piletilevis

“Praegu pole aeg armastamiseks” R.A.A.A.M

09/10/11.07 kell 19

praegu pole aeg armastamiseks

Mida teha, kui ettekuulutaja, kes pole veel kunagi eksinud, on teatanud, et sinu naise juurde tuleb täna öösel mees? Aga sinul on nagu kiuste vaja sõtta minna! Vägagi keeruline olukord.

Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia)
Kunstnik Ervin Õunapuu
Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
Valguskunstnik Priidu Adlas
Etenduse juht Tuuli Raadik

Näitlejad Kristo Viiding, Mari Liis Lill või Ingrid Margus, Martin Kõiv, Ott Kartau (kõik vabakutselised) Harriet Toompere (Draamateater), Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater).

Lavastus nomineeriti 2018. aasta Eesti teatriauhindadele parima lavastuse, parima meespeaosatäitja ja parima naispeaosatäitja kategoorias, Harriet Toompere sai parima naiskõrvalosatäitja laureaadiks.

Piletid: Piletimaailmas ja Piletilevis

17.07 kell 13

Hiiu Folk esitleb: Wana Wõromaa Wunkorkester

209749766_3998517676864873_270262193763416702_n

17-liikmelisse koosseisu kuuluvad igas vanuses pillimänguhuvilised (noorim 10-, vanim 52-aastane) Vana-Võromaalt. Täna võib selle piirkonna all mõista võrokeelset rahvast ja kultuuriruumi ühendavat ala, mis siugleb suuremal või vähemal määral läbi Võru, Põlva, Valga ja Tartu maakonna.
Orkestri idee autoriks ja käimalükkajaks oli Kadri Laube; praegust koosseisu juhendavad Kadri Lepasson, Ott Kaasik ja Kaisa Kuslapuu. Võrumaal räägitakse palju mingist müstilisest „vungist” ning seda – tõhusat minekut, sujuvat mängulisust – otsitakse ka selles bändis. WWW repertuaari kuuluvad pilliviisid, mis on üles korjatud eelnimetatud aladelt, sekka ka pärimuslikku uusloomingut. Vana-Võromaa on viimased 100 aastat olnud küll administratiivselt killustatud, aga WWW-s saavad piirkondlikud pillihelid ühte sätitud.
 
Hind: 7.-/5.- (festivali passiga)
Piletid saadaval Piletilevis
 

“Tiit ja Tõnu” Von Glehni Teater

30.07 kell 19

Tiit ja Tõnu A3P SOONLEPA

Autor: Mart Kivastik
Lavastaja: Mart Kivastik
Osades: Tõnu Oja ja Tiit Sukk
Kunstnik: Pille Jänes
Muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres
Heli ja valgus: Petri Parrik
Mart Kivastiku draama kahe mehe kohtumisest ühes väikses ruumis ühel saatusest määratud hetkel. Hargneb kivastikuline lugu, kus otsitakse kaduma läinud juustu ja aega, näritakse tähte ja tubakat, puhutakse juttu ja sääsest elevanti. Tiit ja Tõnu vaidlevad ja lepivad, rõõmustavad, on õnnelikud ja mitte nii väga… üks on kindel… Sa tunned nendes lugudes iseennast ära!
Etendus on kahes vaatuses ja kestus 1,5 tundi.

Täispilet 19 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 15 €

Piletid: Fienta ja Piletilevi

7.08 kell 19 “Mehe küljeluu” näitetrupp Poolvillased

Piletid saadaval kohapeal enne etenduse algust

Küljeluu kuulutus2

“Kauka jumal” VAT Teater

11/12.08 kell 19

VAT_KaukaJumal

Autor: August Kitzberg
Lavastaja: Margo Teder
Dramaturg: Mihkel Seeder
Kunstnik: Pille Jänes
Helilooja: Ann-Lisett Rebane
Valguskunstnik: Sander Põllu
Osades: Indrek Taalmaa, Elina Reinold, Karolin Jürise, Ago Soots, Meelis Põdersoo

Money meest ei riku

Mogri-Märt on tähtis mees. Igaüks on tänu temale tööd saanud või temalt raha laenanud. Terve kogukond sõltub temast. Ja Mogri-Märt teab seda hästi. Märt on mees, kes on end rasketest oludest läbi murdnud ja haljale oksale pärale jõudnud ning ta tahab samasugust õnnelikku saatust oma lastele.
Edu võti peitub rahas. Märt teab, et elada saab ilma sugulase, sõbra, kuradi või jumalata, aga ilma rahata ei saa. Raha on võim. Ja võim on elu ise. Aga elu peab jätkuma!
August Kitzbergi legendaarne näidend on kõnekas tänapäevalgi. Mogri-Märdi suguseid inimesi on lihtne hukka mõista ja kõikvõimalikes pattudes süüdistada, kuid Kitzberg püüab oma näidendis hoopis Märti mõista.
Lavastaja Margo Teder ja dramaturg Mihkel Seeder on toonud Kitzbergi loo tänasesse päeva. Mogri-Märt ja tema pere elavad ääremaal õndsat elu, armastavad oma kodukanti ja isamaad, armastavad isegi oma naabrimeest ja võlgnikke, omal moel küll, kuid siiski.
Mogri-Märdil on kogu elu viimse detailini läbi kalkuleeritud. Tema ülesanne on vaid ohjad pingsalt enda käes hoida ja teistele õige suund kätte näidata. Nii ei saa miski tema kontrolli alt väljuda.
Ometi juhtub see siiski…

Esietendus: 14. novembril 2019 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

NB! Lavastuses kasutatakse relvapauke ja lavatossu 

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

Piletite eelmüük: Piletimaailmas

 

“Südame sosin” VAT Teater

14/15.08 kell 19

SydameSosin_1000x1329.indd

Autor: Jevgeni Griškovets
Tõlkija: Toomas Kall
Lavastaja: Margo Teder
Kunstnik: Kaspar Jancis
Valguskujundaja: Triin Hook
Muusikaline kujundaja: Paul Daniel
Laval: Lauri Saatpalu

Tuks-tuks, kuni ongi tuksis

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.
Aga mis kasu on südamel oma peremehest? On süda pelgalt truu tööloom või on temalgi isiklikke unistusi, vajadusi, võib-olla isegi oma inimesele suunatud kriitikat? Populaarne vene kirjanik ja teatrimees Jevgeni Griškovets annabki sõna südamele endale, et see kiire elutempo ja pideva stressi poolt ära piinatud organ saaks lõpuks ometi suu puhtaks rääkida.
„Südame sosin” on näitleja Lauri Saatpalu ja lavastaja Margo Tederi kolmas koostöö VAT Teatris. Eelnevalt jõudsid lavalaudadele „Rekvisiitori tähetund” (2012) ja „Kuidas ma koera sõin” (2015). Viimane pärines samuti Jevgeni Griškovetsi sulest.

Esietendus: 28. novembril 2018 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis 

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit  

Piletite eelmüük: Piletimaailmas

18.08 kell 19 “Dekameron” VAT Teater

Autor: Giovanni BoccaccioVAT_Dekameron
Tõlkija: Johannes Semper
Dramatiseerija ja lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Illimar Vihmar
Helilooja: Veiko Tubin
Valguskujundaja: Chris Kirsimäe (TÜ VKA, juhendaja Sander Põllu)
Koreograaf: Tanel Saar
Lavastuskorraldaja: Elise Holter (TÜ VKA)
Kultuurikorraldaja: Kristin Saar (TÜ VKA, juhendaja Tiiu Talvist)
Osades: Karolin Jürise, Henessi Schmidt, Silva Pijon, Maarja Tammemägi, Stefan Hein, Mathias Einari Leedo

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lennu diplomilavastus

Giovanni Boccaccio „Dekameron” on Euroopa kirjandusloo üks tüvitekste, mille tähendus ja mõju on tajutavad tänapäevalgi. Ja nagu Boccaccio teoses, pajatavad ka VAT Teatri ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koostöölavastuses kummalisi, õpetlikke, liigutavaid ja veriseid lugusid noored ise. Nad räägivad maailmast, mis on alati pisut ohtlikum ja müstilisem, kui me oma argielus tunnistada tahame – ja seda nii 14. kui 21. sajandil.
„Dekameron“ algab lausega: „On inimlik omadus kaasa tunda neile, kelle meel kurb on.“ Infoühiskonnas pommitab meedia tarbijaid lugematute lugudega eri elualadelt, kuid eriti hinnatud on lood katastroofipiirkondadest, sõjaväljadelt, epideemia epitsentritest – sest laibad, veri, väändunud jäsemed ja valukarjed on minev kaup.
Meie katsume klassikalugude abil selgust luua, kus on ikkagi inimliku kaasatundmise võime piirid ja kust algab kalestumine.

NB! Lavastuses kasutatakse relvapauke, lavatossu ja vilkuvat valgust

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 40 minutit  

2020

12.08 kell 19 “Müller peab lahkuma!” VÄLJA MÜÜDUD!

12.08 (K) kell 19 “Müller peab lahkuma!” (lav. Margo Teder) VAT Teater

Osades: Elina Reinold, Liisa Pulk, Maria Avdjuško või Kärt Kross-Merilo, Meelis Põdersoo, Ago Soots, Tanel Saar

Lapsesuu ei valeta. Aga lapsevanema oma?

Lapsevanemad on kogunenud klassijuhataja tundi selge eesmärgiga – tagandada õpetaja Müller! Klassijuhataja on kaotanud klassi üle igasuguse kontrolli ning toetava õppekeskkonna asemel valitseb anarhia. Kurjad keeled räägivad, et selle taga on probleemid õpetaja isiklikus elus. Lapsevanemad ei saa silmi kinni pigistada, kui mängus on nende maimukeste tulevikuväljavaated. Nende ehmatuseks ei kavatse kogenud pedagoog aga oma saatusega leppida, vaid asub vasturünnakule.

Tuntud saksa autor Lutz Hübner kirjeldab terava huumoriga lapsevanemate heitlusi haridusmaastikul. Eduühiskonnas tähendab heasse kooli pääsemine helge tuleviku kindlustamist. Seepärast tormavad täiskasvanud lahingusse nii raevukalt, et tasapisi hakkab segamini minema, kelle nimel üldse võideldakse. Selles sõjas on rindejooned ammu segamini paisatud. Enam ei saa sellestki aru, kas pedagoog on liitlase või vastase rollis. Kellel oleks seejuures veel jaksu pärida, mida lapsed ise soovivad?

“Müller peab lahkuma!” jõudis Saksamaal lavalaudadele 2010. aastal ja osutus suureks hitiks. 2015. aastal valmis näidendi põhjal ka menufilm. Eesti lavaversioonis asub südika õpetaja Mülleri rolli Elina Reinold.

Piletid: 15/12 EUR   https://www.piletimaailm.com/performances/62589?lang=et_EE

VAT_Myller

14.08 (R) kell 19 “Alias” (lav. Aare Toikka) VAT Teater

15.08 (L) kell 16 “Alias” (lav. Aare Toikka) VAT Teater

Osades: Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Piret Rauk (Kuressaare Linnateater) ja Tanel Saar

Julia ning Piret on klassiõed. Julia on nautinud terve elu kuulsust ja tähelepanu, naeratanud ajakirjade esikaantel ning säranud seltskonnaüritustel. Kõik tunnevad ja teavad teda. Piret, vastupidi, on elanud peaaegu nähtamatult. Inimesed lihtsalt ei pane teda tähele ning isegi fotodel jääb ta tavaliselt kellegi selja taha.

Pärast paljusid aastaid saavad kaks klassiõde jälle kokku. Ning hakkavad mängima “Aliast”. Lihtne seltskonnamäng osutub aga efektiivsemaks inimhingemuukijaks kui kõmureporterid või vilunud psühholoogid. Peaasi, et naised ei hülgaks mängimise põhireeglit – kunagi ei tohi unustada, et mängitakse.

Piletid: 15/12 EUR  https://www.piletimaailm.com/performances/62345-alias?lang=et_EE

VAT_Alias

17.07 kell 19 G.P. Telemanni koomiline lühiooper “PIMPINONE” (1725)

Vespetta – Anneliis Volmer, Pimpinone – Kristjan-Jaanek Mölder

Vespetta on noor nägus teenijanna, kes on just tööst ilma jäänud ning otsib nüüd uut ülemust. Ta on valmis igaks tööks, on tubli, hoolas ja tagasihoidlik, kuid saavutaks heal meelel uue tööotsa abil ka veidike rikkust…. Pimpinone on rikas härra – mitte küll aadlik, kuid väärikas. Teda vaevavad paljud aardeotsijad, kes püüavad tema arvel rikkaks saada, kuid tal oleks väga vaja head, kenakest teenijannat.

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/komoodia/g-p-telemanni-koomiline-luhiooper-pimpinone-314685/

18.07 kell 16 E.W. Ferrari koomiline lühiooper “SUSANNA SALADUS” (1909)

Susanna – Anu-Mari Uuspõld, Krahv Gil – Janari Jorro

Pianist – Anneli Tohver

Krahv Gil on keelanud oma naisel pärast pulmi üksinda tänavatel liikuda, kuid tal on kahtlus, et naine seda siiski teeb. Ta hoiab oma naisel silma peal, kuid esialgu ei avasta midagi kahtlast. Krahvi rahu ei kesta kaua, sest peagi tekivad tal uued kahtlused. Tal ei õnnestu oma kahtlustele kinnitust saada ja tunneb isegi häbi, et oma naist ei usalda…..kuid krahvinnal on saladus, mida ta koos teener Santega kiivalt varjab. Kas krahv jõuab oma naise saladuse jälile? Kas tema kahtlustel oli alust?

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/komoodia/e-wolf-ferrari-koomiline-luhiooper-susanna-saladus-314691/

2019

16.08 kell 19 “Kolm versiooni elust” VAT Teater

17.08 kell 15 “Kolm versiooni elust” VAT Teater

Autor: Yasmina Reza
Tõlkija: Margus Alver
Lavastaja: Karl Koppelmaa (Teater KELM)
Kunstnik: Karoliina Kull
Valguskunstnik: Martin Koldits

Osades: Elina Reinold, Harriet Toompere (Eesti Draamateater), Tanel Saar, Margo Teder, Jakop Nõmmik

Pilet: 15/12 eurot (müügil Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal)
Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit 

VAT_3_versiooni_elust_3194_foto_siimvahur_1VAT_KolmVersiooniElust_piletimaailm_1000x1329

 

 

29. juunil kl 19 Hella Wuolijoki “NISKAMÄE NAISED”

Vastemõisa näitetrupp Poolvillased, lavastanud Leila Säälik

Etendus on vaheajaga

Pääse 5 eurot, müügil kohapeal tund enne algust.

Soonlepa

 

01.-06. augustil kell 19 MUNA/ Theatrum

Autor ja lavastaja Andri Luup
Kunstnik Kaarel Eelma
Helikujundaja Tõnis Leemets
Valguskunstnik Helvin Kaljula
Produtsent Ere Naat

Osades: Jan UuspõldMaria Peterson, Kärt Tammjärv (Vanemuine), Risto Vaidla (NUKU), Helvin Kaljula, Elisabeth Peterson

2019_suvi_muna_jan_a1_logodega_preview_2

 

 

01. veebruaril keramaja kodukontsert – MARI JÜRJENS

On Mari ja on kitarr ja on keramaja. Mis nende kolme koostöös sündima hakkab, seda kuuleme ja kuulame kaunil küünlakuu esimesel reedel järjekordsel keramaja kodukontserdil, ent küllap mahub siia vanu tuttavaid ja ehk uusigi lugusid-mõtisklusi.

Pääse 15 eurot, osalemiseks vajalik eelregistreerimine! Eelregistreerimine ja andmed pääsme lunastamiseks: soonlepakeskus@gmail.com või sõnumiga Soonlepa karjamõisa Facebooki lehel.

Kohtade arv on piiratud ja sissepääs vaid eelnevalt registreerunutele.

Uus logo 2016 horisont must

2018

16.11.2018 kell 19 Soonlepa karjamõis esitleb: esmakordselt maja ajaloos kontsert otse keramajas – PUULUUP

puuluup
Puuluup pärjati tänavu oktoobris kolme etnokulbiga. Kas nad etnokulbid ka Hiiumaale kaasa võtavad, ei ole teada, aga hiidlastele hiiu kandleid toovad kuulata küll.

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga.

Pääse 15 eurot, osalemiseks vajalik eelregistreerimine! Eelregistreerimine ja andmed pääsme eest tasumiseks: soonlepakeskus@gmail.com või sõnumiga Soonlepa karjamõisa Facebooki lehel.

Kohtade arv on piiratud ja sissepääs vaid eelnevalt registreerunutele.

Kontserti toetavad:

Uus logo 2016 horisont must

 

Ühepäevakohvik Soonlepa Pegasus 03.08 kl 15.00 – 20.00

Soonlepa Pegasus lehvitab vaimutiibu ja avab oma (p)õue üheks põgusaks hetkeks! Programm on tiine põnevatest ja toredatest inimestest ning kaunitest kunstidest raamatu ja teatrini.

Tänavu on põhjust rõõmustada, et meie armas Soonlepa küla ühes enneolematult toreda pererahvaga on raamatu sisse pugenud. Seega on oodata ajaloo esimest raamatuesitlust Soonlepas.

Vaimutoidumenüü:

– Avapauk kell 16 Mae Lenderi raamatu “Minu Hiiumaa” esmaesitlus. Sõna saab autor, lugude telgitaguseid avavad ja vastse raamatu kaante vahelt on lubanud korraks välja astuda tegelased: Helin-Mari Arder, Mamma poiss Margus Tabor, püstijala-koomik Taniel Kasemägi, Ave Alavainu (filmitegelasena, aga mitte väljamõeldud) ja muidugi ka mõni üllatuskülaline;

– Soonlepa Kino esitleb: Kata-Riina Luide intrigeerivad liikuvad pildid emast;

– Oma küla kunstniku Enn Johannes näituse “Olid õed, olid vennad…” avamine;

– Kordamisele tuleb ka Tõnise eelmisel korral ootamatult menukaks osutunud unenäoline jalutuskäik Keramaja (ja mitte ainult) juurde.

Seegi pole veel kõik. Juttu tuleb uue Eesti algupärandi lavastamisest Soonlepa Karjamõisas, mille maailma esietendus on 11.augustil just siinsamas.

Ja kel kõht siiski veel tühjaks jääb, võib end turgutada meie Väikeses Kotletipuhvetis, kuhu kirjaneitsi ise on lubanud oma väikeste valgete käpakestega kotlette praadida. (Väike vahvel käib ka asja juurde).

Soonlepas näeme!

"Minu Hiiumaa"

 

“MUNA” Theatrum

Muna/Theatrum, 11.-18.08.2018
 
Autor Andri Luup
Lavastaja Andri Luup
Kunstnik Kaarel Eelma
Helikujundaja Tõnis Leemets
Valguskunstnik Helvin Kaljula
Produtsent Ere Naat
 
Osades:
Jan Uuspõld,
Helena Pruuli (NO99),
Maria Peterson,
Risto Vaidla (Kuressaare Linnateater),
Helvin Kaljula,
Elisabeth Peterson
 

Etendused 11., 13., 14., 15., 16., 17., kell 19 ja 18. augustil 2018 kell 18 Hiiumaal Soonlepa karjamõisas

 
Piletid saadaval Piletimaailmast ja Piletilevist.
 
Uus logo 2016 horisont must

2017

Asjakohast infot jälgi ka Soonlepa puhkemaja facebooki lehel

15.06 kell 19 Fopaa! Hiiumaal

Tallinna ülipopulaarne ständapp-komöödia üritustesari Fopaa! jõuab esmakordselt Hiiumaale!

Plahvatusohtliku spektaakli peaesinejateks on:
Taniel Kasemägi
Kaarel Nõmmik
Kadri-Maria Mitt
Kristjan Oden

Uksed avatakse kell 18:30. Pileti hind kohapeal 7€ (sularahas)

21.06 kell 18 Suve alguse kiituseks – Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas

18575577_10208843519513411_254429486_o

Pilet: 5 eurot, saadaval tund enne algust kohapeal

29.06 kell 19 Ain Agan, Andre Maaker ja Maian Kärmas

foto-065

Pilet: eelmüügist 10 EUR (MTÜ Soonlepa Arenduskeskus a/a EE592200221063722654)
kohapeal 12 EUR

08.07 kell 18 Rahvatantsutrupp Tuuritajad

18143059_1141109976034446_1723472234_n

Üritus on TASUTA! Ainult tule ja naudi!

08.07 kell 19 Helin-Mari Arder ja Andy Fite

Helin & Andy tango-

Pilet: eelmüügist 10 EUR (MTÜ Soonlepa Arenduskeskus a/a EE592200221063722654)
kohapeal tund enne algust 12 EUR
 

09.07 kell 19 Keelpillikvartett SEELE (Eesti-Soome-Holland)

Hiiumaa Kammermuusikapäevade Soonlepa kontsert.
Kavas: Beethoven, Bartók
Pilet: 5 eurot

15.07 kell 19 Ooperigala: Maestro ja tema õpilased.

Mati Palm (bass), Pavlo Balakin (bass), Jana Boiko (metsosopran), Sten Lassmann klaveril

Pilet 15 eurot, müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Lisaks on kohapeal võimalik endale soetada maestro autogrammiga raamatuid ja CD-plaate)

Ooperigala-01

21.07 kell 19 Operetigala: Angelika Mikk, Juuli Lill, Andres Köster ja klaveril saadab Piia Paemurru

Pilet 15 eurot, tund enne algust kohapeal.

19576687_1405421452884482_1924521220_o

27.07 kell 19 Helin-Mari Arder Trio – Suvine samba

_MG_5065 - Copy

Helin-Mari Arder – laul
Teet Raik – kitarr, trompet
Ara Yaralyan – kontrabass

Pilet: 15 EUR kohapeal tund enne algust

Eelmüügist: 10 EUR (piletite ostmiseks teha ülekanne MTÜ Soonlepa Arenduskeskus a/a EE592200221063722654, selgitus: Arder trio)

29.07 kell 16 Homecoming Festival

Music by:
François Devienn
Eugène Bozza
Sergey Taneev
Michael McGlynn
Vytautas Miškinis
Lauri Jõeleht
Arvo Pärt

Homecoming Chamber Orchestra
Lev Markiz (Conductor)
Homecoming Vocal Ensemble 
Petr Savinkov (Conductor)
Festival solists

More information:
www.hiiumaahomecoming.com

03.08 kell 19 “Kuidas ma koera sõin” Lauri Saatpaluga

04.08 kell 19 “Kuidas ma koera sõin” Lauri Saatpaluga (VAT Teatri etendus)

flaier_A6

Pilet: 15 eurot

20160629_184700

2016. aasta tegemised

07. augustil Retro Raadio kontsert

Selle suve viimane kohtumine Soonlepa laut-kontsertsaalis. Mõnusalt nostalgiline tagasivaade eelmise sajandi hittidele ANDRES KÖSTERi esituses, saatejuhiks HELGI SALLO ja klaveril saatmas Jaanika Rand Sirp.

Pilet 10 eurot

retro_raadio_uus_sin_A1-7.08.2016 Soonlepa karjamõis

05. augustil eelkohvik KOIKU & VÕIKU, avatud 12 – 20

Hiiumaa Comedy Night 29.06_1

Soonlepa karjamõisa kadakate vahel toimetavad inimesed, kes hindavad jätkusuutlikku ja säästlikku eluviisi ning püüavad seda vastavalt oma oskustele ka igapäevaelus rakendada. Nüüd on külalistelgi võimalus sisse astuda ja kiigata nende tegemisi. Praegu on päevakorral vana mõisalauda taastamine ja kontserdisaaliks kohandamine ning tänavuse ühepäevakohviku tulu just sinna lähebki.

Ajaloolisele ümbrusele vastavalt on Soonlepa Koiku & Võikus võimalik külalistel end üheks päevaks tagasi lapsepõlve tinistada. Tinistamisel on abiks:

14.00 unenäoline jalutuskäik mõisalaudast keramajani (vestab Tõnis Kasemägi, pilet 3 eurot)
16.00 suvehiidlane presidendiks! Osalevad Marina Kaljurand, Eiki Nestor ja Urmas Paet
18.00 unenäoline jalutuskäik mõisalaudast keramajani (vestab Tõnis Kasemägi, pilet 3 eurot)
19.00 püstijala-koomikud võtavad päeva kokku (pilet 5 eurot)

Panem et circenses (kui ei tea, vaata sõnaseletajast!), meie demokraatlikus kohvikus saab kogu päeva jooksul koduküpsetatud leiba, avatud on supipuhvet ja magusanälja kustutavad krõbedad vahvlid.

Olete teretulnud!

16. juulil kell 17

Krista Citra Joonas ja Jaak Johanson

13612370_1025729374143733_467841597251715699_n

 08. juulil kell 20 kontsert

angelikahelin_A3

29. juunil kell 20 Hiiumaa Comedy Night

Mandrimeeste naljad jõuavad lõpuks ometi ka Hiiumaale.

Tule, kui julged!

CE_A1_hiiumaa_small

2015

AUGUST

Augusti viimastel päevadel võis Hiiumaal näha liikumas õige kaugeid külalisi. Lisaks paljudele teistele põnevatele kohtadele astusid Tansaania ajakirjanikud sisse ka meie keramajja.

JUULI

Kärdla kohvikutepäeva raames osalesime meiegi – selleks puhuks lõime Soonlepa karjamõisa kastelliõuel juulikuu viimasel päeval püsti kohvik-restorani nimega Karjamõisa Gurmeeõu.

Mõisakohvikule väärilisi kohvijooke aitas kohapeal pakkuda Gourmet Coffee lahke pererahvas, suussulavad küpsetised ja pirukad valmisid erinevate osavnäppude kaasabil.

Õhtu edenedes tõmbas kohvik aga otsad kokku ja muutus tasapisi restoraniks. Mandrilt tuli abiväge juurde ja restoran Wicca peakokk Angelica Udekülli juhendamisel pandi tõelistele gurmaanidele kokku 6-käiguline õhtusöök. Menüüle andis tooni hiiumaine loodus, sõna ütlesid sekka kodumaised metsa-ja mereannid.